Çökmeye hazır medeniyeti üç sütun ayakta tutar. Bunlar Süngü, açlık ve fuhuş diyordu Cemil Meriç.

Fuhşiyat ve gayri ahlaki yaşamın üniversiteler etrafında kümelendiğini beyan eden insanların linç edildiğine bir kez daha şahit oluyoruz.

Oysa dilinin, dininin, beyninin,  ilminin ve ırzının davacısı olan bir gençlik diyordu Necip Fazıl.

Kökü ezelde ve dalı ebette olan bir sistemin aşkına, vecdine, diyalektiğine, estetiğine, irfanına ve idrakine sahip bir gençliği batının özgürlükçü budalalıklarına heba etmeyecektik.

Muhafazakar demokrat bir partinin lideri olduğu için 2002 yılından bugüne kadar iktidar olan ve her seferinde kültürel iktidar olamamaktan şikayet eden Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 9 kasım 2013 tarihinde yaptığı basın açıklamasında beyan ettiği üzere;  üniversite öğrencilerinin kızlı erkekli ve apart evlerde yaşamasına engel olacağız ve valiliklere gereken talimatı vereceğiz söylemiyle Prof. Dr Ebubekir Sofuoğlu’nun söylemi bire bir ayndır. Ahlakın ve ailenin sanki üniversite okuyan öğrencilerden muafmış gibi görülmesi bir budalalıktır. Üniversitelerde akademik veya idari bir konu eleştirilmesi gerekirken üniversitelerin etrafında yaşanan ahlaksızlığın gündemde olması batının ülkemizdeki ahlakı nasıl çökerttiğini ortaya koymaktadır. Bu hususu ise dile getirmekten imtina etmeyen sayın Sofuoğlu’nun tespitinden rahatsız olan bir takım zihin körlüğü yaşayanların bu konuyu manipülasyona alet etmeleri şaşırtmadı bizleri.

Batı taklitçiliğinin ahlaki değerlerimizde bu kadar büyük erozyona sebep olması İslam medeniyenin yenilmişliğinin göstergesidir. Çünkü savaş, ölünce değil düşmana benzeyince kaybedilir diyordu Aliya İzet Begoviç.

Tekrar haykırıyoruz ki devlet başkanımız sayın Erdoğan’nın ve STH Genel Başkan Yardımcısı sayın Sofuoğlu’nun ifade ettikleri sosyolojik bir gerçekliktir. Dün Reisimiz bugünde Prof. Dr. Sayın Sofuoğlunu eleştiren zihin aynı hastalıklı zihindir. Üniversitelerin etrafında vücut bulan alkol, uyuşturucu ve her türlü fuhşiyatın karşısında olduğumuzu beyan ediyoruz. Bu toplumu ayakta tutan en önemli mihengimiz ailedir. Bir toplum çekirdekten yetişir. Aile kurumunu heba eden tüm girişim ve sözleşmelere karşıyız. İsmet özelin ifadesiyle; Bedeli ne olursa olsun müslümanca yaşamanın haysiyetine talibiz.

Selam ve dua ile

Sivil toplum Hareketi Genel Merkez

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir