Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AKİF EKŞİ KİMDİR

Mustafa Akif Ekşi, 15. 01. 1983 tarihinde Almanya - Schwabach’ta doğdu. İlköğrenimini Sakarya Şeker ilkokulunda tamamladı. Özel Yavuz Sultan Kolejinde (Muradiye Okulları) orta ve lise eğitimini tamamlayarak Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İİBF İşletme Fakültesini Bitirdi. İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümlerinde Yüksek Lisans eğitimine devam etti.

Mezuniyetinin ardından Cümle Sanat Yapım ve Organizasyon Şirketini kurdu. Aynı zamanda Klasik Türk Sanatları Vakfı Proje ve Basın Danışmanlığı görevini üstlendi. Kültür Sanat alanında çeşitli projelere danışmanlık yaptı. Senaryosunu yazdığı tiyatro oyunları Türkiye’nin muhtelif yerlerinde 100 perdenin üzerinde izleyici ile buluştu. Özellikle Abdülhamid Han ve Osmanlı’nın son dönemi ile ilgili Senaryo ve Proje çalışmaları devam etmektedir. Siyaset ve STK çalışmalarına ilk olarak Avrupa Milli Görüş Teşkilatının temsilcilerinden olan babası Rasim EKŞİ vesilesi ile tanıştı. Aktif siyasete ise lise son sınıfta AK Parti Genel Merkez Gençlik Kollarında başladı. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Üniversite temsilciliği ardından İl Başkan yardımcılığı görevlerini yaptı.

2013 yılında AK Parti Üsküdar İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı ile Gençlik Kolları Teşkilatlarındaki görevlerini tamamlamış oldu. 2014 Yılında gerçekleştirilen AK Parti Üsküdar Kongresinde AK Parti Üsküdar İlçe Başkan Yardımcılığı görevine getirildi Üniversite yıllarından itibaren öğrenci topluluklarında ve sivil toplum örgütlerinde yöneticilik ve kurucu başkanlık görevlerinde bulundu. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan ve 32 il Koordinatörlüğü ile hizmetine devam eden Sivil Toplum Hareketi Derneğinin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı, Genç Siyasetçiler GESİ-DER Yönetim Kurulu üyeliği, Klasik Türk Sanatları Vakfı üyeliği ve Ekşioğlu Vakfı Meclis Üyeliği görevini sürdüren Mustafa Akif EKŞİ, Zeynep’in eşi ve Ayşe Duha’nın babasıdır.